Pomagajmy sobie

Pomagajmy sobie - akcja Uniwersytetu Zielonogórskiego Kiedy jesteśmy szczęśliwi, nic nam nie dolega, w zdrowiu pozostają także nasi najbliżsi, nie myślimy o innych. A powinniśmy. Możemy w bardzo prosty sposób pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Czasami wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by dowiedzieć się, że koleżanka z pracy, czy kolega z roku przeżywają wielki dramat (wielką tragedię). Ciężka choroba, drogie leczenie, operacje, na które środki zbiera się miesiącami, a czasami latami...

Od kilku lat wszyscy podatnicy mamy możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego. Przewidują to przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r., Dz.U. 1991 Nr 80 poz. 350).

 

W Polsce istnieje całe mnóstwo uprawnionych organizacji. Często zastanawiamy się, którą wybrać?

A przecież czasem nasze koleżanki i koledzy z pracy, czy przyjaciele ze studiów znajdują się w sytuacji, kiedy potrzebna jest im nasza pomoc. Być może ich współmałżonkowie cierpią na poważną chorobę i zmuszeni są zażywać drogie leki, może ich dzieci będą mogły wreszcie zacząć żyć normalnie dzięki kosztownej rehabilitacji...

Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć naszą uniwersytecką bazę osób oczekujących na wsparcie.

Baza ta z jednej strony umożliwi osobom potrzebującym wsparcia (pracownikom, studentom UZ) dotarcie z apelem do całej społeczności akademickiej naszej uczelni, a z drugiej – sprawi, że pracownicy i studenci będą mogli dokładnie poznać osobę, której zechcą pomóc przekazując na jej leczenie część swojego podatku.

Dlatego zachęcamy wszystkich pracowników i studentów naszej uczelni, którzy sami, bądź których członkowie rodzin potrzebują naszego wsparcia o zgłaszanie się do Biura Promocji UZ (e-mail: bp@uz.zgora.pl).

Za pomocą wypełnionego przez zainteresowanych formularza (dostępnego poniżej) oraz dostarczonym zdjęciom i załącznikom zostaną opracowane poszczególne wpisy w bazie.

Podstawowym warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wskazanie właściwej organizacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego, która działa w imieniu zainteresowanych osób.

Tych z Państwa, którzy chcieliby przekazać 1 %  podatku, aby pomóc swojemu koledze lub koleżance z pracy czy ze studiów w walce z chorobą najbliższych, zapraszamy do zapoznania się z wpisami.

 

Pomagajmy sobie! Nasi koledzy i koleżanki liczą na nas!

Formularz.doc

doc, 28K, 02/08/08, 432 downloads